
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| lead free status | Contains Lead |
| Slew Rate | 60 mV/µs |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | MSOP |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Input Bias Current | 1 nA |
| Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 250 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 84 dB |
| Input Voltage Noise Density | 50 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 5374
Distributors
pcbx
Unit Price$3.94781
Ext.Price$3.94781
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.94781 | $3.94781 |
| 10 | $3.03152 | $30.31520 |
| 25 | $2.80263 | $70.06575 |
| 50 | $2.67388 | $133.69400 |
| 100 | $2.55108 | $255.10800 |
| 300 | $2.44160 | $732.48000 |
| 500 | $2.33682 | $1168.41000 |
| 1000 | $2.23655 | $2236.55000 |
